Konkurs „MINUTka z matematyką i informatyką"

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w Konkursie ,,MINUTka z matematyką i informatyką'' odbędzie się 14 grudnia 2021 o godzinie 16 w sali 210 na Wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach ul. Kaszubska 23 (wejście od drugiej strony biblioteki Politechniki Śląskiej).
Prosimy o potwierdzenie udziału w uroczystości drogą mailową lub podanie adresu, na który zostaną wysłane dyplomy i nagrody.

Wyniki konkursu

Matematyka:

I miejsce - Zofia Ulczok „Co mieści się między prawdą a fałszem? Wprowadzenie do teorii zbiorów i logiki rozmytej – II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach.
II miejsce – Natalia Nowakowska „Inna geometria” - IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Szczanieckiej w Łodzi.
II miejsce – Mateusz Jarek „O Trójkącie Pascala” – Technikum nr 1 w Gliwicach.
Wyróżnienie - Jakub Zieliński „Teoria Galois i symetrie wielomianów” - IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu.
Wyróżnienie - Miłosz Zajdel „O zmianie funkcji w wielomian” - I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.


Informatyka:

I miejsce - Natalia Zupkowicz „Potęga matematyki kluczem do bezpieczeństwa” – Technikum nr 9 lotnicze im. Bohaterów Narwiku w Warszawie.
II miejsce - Klaudia Nowak „Czy kiedykolwiek będzie można przyznać maszynie świadomość” – L Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie.
II miejsce Kacper Malina „Wprowadzenie do teorii grafów” - I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.
III miejsce - Jakub Romański „Jak liczą kalkulatory – odwrócona notacja polska i jej znaczenie dla informatyki” - Technikum nr 9 lotnicze im. Bohaterów Narwiku w Warszawie.
Wyróżnienie - Michał Bainczyk „Krok w (nieznaną) przyszłość” - I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.
Wyróżnienie - Jan Zakrzewski „Wojny Rdzeniowe” – Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Dla laureatów konkursu przygotowaliśmy nagrody, a najciekawsze prace opublikujemy
w czasopiśmie internetowym MINUT (za zgodą Autora).

Szczegóły znajdziesz w regulaminie oraz dokumentach dostępnych poniżej. 

Jeśli masz pytania, napisz na adres: minut@polsl.pl
Zobacz również nasz profil na FacebookuPlakat KonkursuSponsorzy:

Projekt i wykonanie strony: Ewelina Domalik. Administrator strony: Rafał Brociek.